fbpx

Nabízíme naše dvě publikace mapující příběhy lidí ze Sudet

12. 2. 2024

Knihy Příběhy Sudet a Živé paměti Sudet můžete nyní zakoupit v knihkupectví Kanzelsberger v Plzni a v Klatovech. Nebo si je můžete objednat přímo od nás.

Kniha Živé paměti Sudet představuje životní příběhy a vzpomínky na život v Sudetech v obdobích mezi světovými válkami, ale i v letech následujících tak, jak nám byly našimi partnery v rozhovorech vyprávěny. S pamětníky jsme vzpomínali na období jejich dětství, dospívání, ale i dospělosti, která zažívali v různých místech česko-německého příhraničí v oblastech Tachovska, Stříbrska, Stodska, Horšovskotýnska, resp. Českého lesa.

Příběhy Sudet volně navazují na knihu Živé paměti Sudet. V letech 2012 a 2013 byly realizovány další rozhovory s pamětníky, kteří před válkou žili v Sudetech a nebo se tam po válce přistěhovali. Kniha obsahuje nejen pět rozhovorů s pamětníky, ale také dobové souvislosti, ve kterých byly životy respondentů ukotveny a sociologickou interpretaci jednotlivých rozhovorů.

Publikace jsou naším příspěvkem ke znovunalezení příběhů domů, obcí i krajiny, kterou zde po mnoho generací vytvářeli naši předci, ať již mluvili německy, nebo česky. Doufáme, že obě knihou alespoň trochu pomůžou zvýšit zájem lidí o historii i současnost sudetských regionů.

Publikace mají dvojjazyčné provedení a tak si při jejich čtení můžete zároveň pocvičit němčinu (nebo češtinu).

V případě zájmu o některou z nich kontaktujte Marii Zrnovou, (marie.zrnova@cpkp.cz, 775 764 412)

fotogalerie

DSC_0039
darina_0094
darina_0088
DSC_0031
DSC_0032
Příběhy Sudet