fbpx

Plzeňská sociální realitní agentura zajistila bydlení první stovce klientů

8. 4. 2024

Sociální realitní agentura Víc než jen bydlení zajistila v Plzni standardní bydlení první stovce klientů. Samoživitelky s dětmi, romské rodiny, rodiny pěstounů a další lidé s omezeným přístupem na standardní trh s bydlením mohou čerpat reálnou pomoc od této inovativní služby, a to díky aktuální podpoře financí z Norských fondů.

Sociální realitní agentura Víc než jen bydlení vyhledává soukromé majitele bytů, kteří jsou ochotni pronajmout své nemovitosti a využívat při tom nabízené asistence a garance. Realitní agentura ručí za výběr vhodných nájemníků, průběh nájemního vztahu, dodržování nájemní smlouvy i za finanční platby. Tím chrání a uspokojuje oprávněné nároky pronajímatelů bytů. Díky vhodnému nastavení a dosavadním dobrým zkušenostem se ke stávajícím sedmnácti pronajímatelům přidávají další.

Agentura, díky soukromým majitelům, za dosavadních 5 let existence uzavřela a spravovala již přes třicet nájemních vztahů. „I když samozřejmě někdy dochází k drobným problémům, doposud se nám vždy podařilo pozitivně vyřešit všechny situace,“ říká k tomu Adam Pospíšil, expert na sociální začleňování Centra pro komunitní práci západní Čechy, které agenturu provozuje a doplňuje: „Je to hlavní důvod, proč s námi drtivá většina majitelů spolupracuje dlouhodobě. Navíc je pravdou, že lidé, kteří nemají rovný přístup k bydlení, třeba kvůli obecně sdíleným předsudkům, jsou většinou velmi loajálními nájemníky a snaží se majitele nezklamat.“

Tisková zpráva ke stažení ZDE