2011 Venkovská krajina očima dětí

Projekt se zaměřil na to, jak děti vnímají krajinu v okolí svého domova, své školy. Jednotlivé aktivity pobízely k bližšímu zkoumání krajiny a k zjišťování dalších informací o ní. Žáci nejprve spolu s učiteli připravili jednodenní výlet do okolí školy, během kterého pak poznávali přírodu všemi smysly.

Následovala fotografická soutěž, ve které se žáci soustředili na svá oblíbená místa v krajině; odhalovali místa, kterým člověk ublížil, nebo naopak dokumentovali, kde člověk zasáhl pozitivně.

Zajímavým prvkem byly rozhovory s rodiči a prarodiči, mapování vlastní cesty do školy, vernisáž žákovských děl na zámku ve Svojšíně nebo vytváření projektů s environmentální tématikou samotnými žáky. Děti, ale i učitelé a rodiče získali mnoho příležitostí k tomu prozkoumat krajinu, která spadá do jejich životů.

Jedním z nejdůležitějších výstupů projektu je pak regionální vlastivěda Konstantinolázeňský poutník, která se zabývá charakteristikou přírodního prostředí regionu, historií a vývojem místní krajiny atd. Publikaci v rámci projektu vytvořilo občanské sdružení Ametyst.

Všechny výstupy projektu a metodické materiály jsou ke stažení zde.

 

Kontaktní osoba: Tomáš Svoboda (tomas.svoboda@cpkp.cz, 777 793 725)

Partneři projektu:  Občanské sdružení Ametyst
Kontaktní osoba: Lenka Prunerová

Partnerské školy: ZŠ Bezdružice, ZŠ Konstantinovy Lázně, ZŠ Záchlumí, ZŠ Svojšín

b_550_0_16777215_00_images_loga_donoru_lgolink_vodorovnyopvk.png

Rychlé odkazy: