Aktuality

Divadelní den v rámci projektu Obrazy historie regionu Divadelní den v rámci projektu Obrazy historie regionu

5. 6. 2015 Vidozáznamy a tisková zpráva z Divadelního dne žákyň a žáků německých a českých škol z Bavorska a Plzeňského kraje, který proběhl 21. května 2016.

Obrazy historie regionu: Divadelní workshop Obrazy historie regionu: Divadelní workshop

25. 5. 2015 Žáci z Rötzu a Chamu se připravovali na dramatizaci historických událostí při dvou denním workshopu na konci dubna.

Konference uzavřela IV. řočník Kreativní demokratické školy Konference uzavřela IV. řočník Kreativní demokratické školy

30.4. 2015, Plzeň, V rámci konference si žáci a studenti pocvičili své komunikační dovednosti. Do konce června mohou pokračovat v práci na projektech společně s CpKP. Fotografie z konference zde.

Dotazníkové šetření a pozvánka na veřejné setkání Dotazníkové šetření a pozvánka na veřejné setkání

29.4.2015 Město Plasy v letošním roce zpracovává Program rozvoje města. Obyvatelé se mohou do tvorby programu zapojit v květnu prostřednictvím dotazníkového šetření a 11. června na veřejném projednání. Další informace zde.

Obrazy historie regionu - Objevování zaniklých vesnic s žáky základních škol Obrazy historie regionu - Objevování zaniklých vesnic s žáky základních škol

29. 4. 2015 Žáci z Dobřanské a Chotěšovské základní školy se 18.4.2015 zúčastnili výletu do obcí v česko-německém pohraničí: Lísková (něm. Haselbach) a Lučina (něm. Grafenried).

Tisková zpráva k Plánu udržitelné mobility Plzně Tisková zpráva k Plánu udržitelné mobility Plzně

8. 4. 2015, Plzeň  V Plzni se v současné době zpracovává Plán udržitelné mobility pro 2014-24. Plán mobility bude předurčovat investice města do dopravní infrastruktury a další opatření v dopravě v následujících 10 letech. Tisková zpráva obsahuje další informace o výstupech průzkumu dopravy a také o tom, jaké mají občané možnosti ovlivnit výsledný návrh Plánu. Potěší nás, když tuto informaci budete dále šířit a sami se do diskuse zapojíte. zde.

Pozvánka na konferenci Kreativní demokratická škola Pozvánka na konferenci Kreativní demokratická škola

28. 4. 2015, KD Peklo, Plzeň - Kreativní demokratická škola / konference od 13:00

Zajímá Vás, jak chtějí žáci plzeňských škol vylepšit veřejný prostor? Chcete vidět, jak se žáci základních a středních škol umí popasovat s prezentací svého projektového záměru?  Usedněte do lavic v “Kreativní demokratické škole“ a zúčastněte se konference, na které budou žáci prezentovat  své projekty zaměřené na zlepšení veřejného prostoru města, propojení škol s životem obyvatel Plzně a činností odborných institucí. Příhláška na konferenci není nutná.

Kreativní demokratická škola - Den s architektem na Sokolském hřišti Kreativní demokratická škola - Den s architektem na Sokolském hřišti

25. února 2015 v rámci projektu Kreativní demokratická škola Pěstuj prostor se naše parta deváťáků z Masarykovy základní školy v Plzni sešla s panem architektem Chvojkou za účelem získání informací o možnosti úprav námi zvoleného veřejného prostoru. Bylo to již naše druhé setkání s architektem, ale došlo ke změně projektu, takže „Sokolské hřiště“ je naše druhá šance.

Kreativní demokratická škola - Prezentace projeku na Integrované střední škole živnostenské Kreativní demokratická škola - Prezentace projeku na Integrované střední škole živnostenské

Dne 7. 2. 2015 se konal den otevřených dveří v Integrované střední škole živnostenské, která je se svým týmem zapojena do projektu Kreativní demokratická škola. Studenti v rámci dne představili svůj projektový  záměr změny veřejného prostranství, který se týká okolí Šídlovského rybníku. 

Obrazy historie regionu - Beseda s pamětníky v Chotěšově Obrazy historie regionu - Beseda s pamětníky v Chotěšově

14. ledna 2015 uspořádali žáci ze ZŠ Chotěšov besedu s několika pamětnicemi a jedním pamětníkem z jejich města. Beseda byla zaměřena na vzpomínky z období po druhé světové válce a z období komunismu. Získané informace využijí pro zmapování historie jejich regionu.

« ... 1 2 3 4 5 ... »

 

 

 

   partneři: