Aktuality

Tisková zpráva: Oživíme stodský ostrov? Tisková zpráva: Oživíme stodský ostrov?

V neděli 20. března od 14.00 se na ostrově ve Stodě sejdou děti i dospělí k diskusi o jeho využívání a potřebných úpravách. Setkání začne přímo na ostrově procházkou s architektem, poté v 15.30 se všichni přesunou do školy ZŠ Komenského a budou pokračovat v diskusi a plánování.

Příklady zapojování veřejnosti do rozhodování a plánování: metody a praxe z Norska Příklady zapojování veřejnosti do rozhodování a plánování: metody a praxe z Norska

4. března 2016 Zástupci veřejné správy z měst Plzeňského kraje debatovali o zapojování veřejnosti v Norsku a u nás. Setkání proběhlo v úterý v rámci projektu „KOMPAS - KOMunikace a PArticipace Samozřejmostí“. Norské případy praxe naleznete zde.

"Netradiční průzkum veřejného mínění zvolili ve Starém Plzenci" "Netradiční průzkum veřejného mínění zvolili ve Starém Plzenci"

píše ČRo Plzeň. 11. 2. 2016 jsme organizovali ve Starém Plzenci veřejné jednání k problémům a kladným stránkám města. O akci si můžete přečíst v článku Českého rozhlasu:

Na Poříčí na Roudné se začalo stavět Na Poříčí na Roudné se začalo stavět

14. 10. 2015 Téměř před dvěma lety - 5.10.2013 proběhlo setkání s veřejností nad úpravou lokality "Na Poříčí" na Roudné v Plzni. Autorka řešení zahradní architektka Ing. Jana Pechová ze Správy veřejného statku města Plzně představila návrh studie a přítomných přibližně padesát lidí se mohlo k návrhu vyjádřit. Na definitivní verzi návrhu se můžete podívat zde, realizační práce začaly a s jejich dokončením se počítá do konec roku 2015.

Pozvánka na debatu: Bude Depo. A co dál? Pozvánka na debatu: Bude Depo. A co dál?

9. 9. 2015 Veřejná debata 23. 9. 2015 od 17:00 o budoucnosti projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury. V nově opravené budově zastávky Jižní předměstí - Moving starion/Hemžící se zastávka.

Katalog projektů Kreativní demokratické školy Katalog projektů Kreativní demokratické školy

20. 8. 2015 Podívejte se jaké změny by v Plzni uvítali středoškoláci a žáci základních škol. Katalog žákovských projektů na úpravy hřišť a prostranství ve městě najdete zde.

Vydání česko-německé metodiky k vzdělávacímu programu "Obrazy historie regionu" Vydání česko-německé metodiky k vzdělávacímu programu "Obrazy historie regionu"

30. 6. 2015 V rámci vzdělávacího projektu Obrazy historie regionu jsme vydali elektronickou metodiku k poznávání historie sudetských regionů.

Zpráva ze studijní cesty do Osla Zpráva ze studijní cesty do Osla

30. 6. 2015 Práce s veřejností a monitoring potřeb občanů je náplní práce městských úředníků v Oslu. V rámci projektu Plzeň - město (politické) kultury jsme uskutečnili studijní cestu do Osla společně s plzeňskými zástupci veřejné správy a NNO. Čtěte dále o programu cesty, o komunitním plánování norské městské správy a proč jsme ji organizovali…  

Obrazy historie regionu: Závěrečná prezentace projektů žáků v Krasíkově Obrazy historie regionu: Závěrečná prezentace projektů žáků v Krasíkově

17. 6. 2015 se žákyně a žáci z německých a českých základních škol se setkali pod hradem Krasíkov, aby si představili výstupy svého bádání v oblasti česko-německé historie příhraničních oblastí Plzeňského kraje. Videozáznam a tisková zpráva ze závěrečného zde.

TZ: Jaká bude doprava v Plzni za 10 let

18. 6. 2015

« ... 1 2 3 4 5 ... »

 

 

 

   partneři: