Vydání česko-německé metodiky k vzdělávacímu programu "Obrazy historie regionu"

30. 6. 2015 V rámci vzdělávacího projektu Obrazy historie regionu jsme vydali elektronickou metodiku k poznávání historie sudetských regionů.

Smyslem programu je projpojit občanské vzdělávání s praktickým poznáváním historie i současnosti obce či regionu v místě školy. Určeno pro II. stupeň základní škol (či příslušné ročníky gymnázií), případně pro střední školy.

Uvodni informace (PDF, 1.115 kb) Vorbemerkungen (PDF, 1.128 kb)

Elektronickou verzi metodiky naleznete zde.

Metodiku k vzdělávacímu programu "Obrazy historie regionu" pro učitele II. stupně ZŠ za použití projektových knih jednotlivých škol, výstupů projektu a spolupráce s vyučujícími z jednotlivých škol a Volkshochschule im Landkreis Cham připravil kolektiv autorů složený z pracovníků CpKP, lektorů z dramatického centra JOHAN a vyučujících. Metodika byla výstupem stejnojmenného projektu, který v letošním školním roce 2014/15 absolvovaly vybrané základní školy z Plzeňského kraje a Horní Falce. Více informací o projektu zde.
Projekt "Obrazy historie regionu" a jeho výstupy byly financovány z Evropského fondu pro regionální rozvoj Evropské unie Program přeshraniční spolupráce Cíl 3 ČR – Svobodný stát Bavorsko 2007 – 2013

 

 

 

   partneři: